Uzdravenie v hodine Božieho milosrdenstva

V júni 2014 som podstúpila urologickú operáciu a pred ňou som svoje zdravie odovzdala svätej Rite, patrónke ťažkých situácií. Zákrok prebehol dobre, ale po piatich dňoch nastali komplikácie: na mieste, z ktorého mi odstránili nádor, sa vytvoril opuch, ktorý bolo treba taktiež odstrániť.

Bola nedeľa a ja som sa opäť ocitla na centrálnom príjme. Službukonajúci lekár mi povedal, že všetko je v poriadku, ale že pre istotu mám v pondelok ísť k lekárovi, ktorý ma operoval.

Na druhý deň som teda išla s veľkým strachom do nemocnice, kde mi hneď a bez umŕtvenia odstránili opuch a s cievkou ma poslali domov. Po troch dňoch mi cievku odstránili so slovami, že je všetko v poriadku. Mala som byť trpezlivá, pretože pooperačné zotavovanie zvyčajne trvá dva-tri mesiace. Obdobie rekonvalescencie pripadlo na čas prázdnin, avšak ani po nich som nebola v poriadku.

Modlievala som sa ruženec za svoje uzdravenie. Neskôr som nav-štívila súkromnú urologickú kliniku, kde ma znovu vyšetrili. Lekár povedal, že všetko je viac-menej v poriadku, ale napriek tomu mi odporučil ďalší chirurgický zákrok, ktorý však nemusel byť úplnou zárukou uzdravenia.

Na ďalšiu operáciu som sa neponáhľala. Svoje zdravotné ťažkosti som prijala, naučila som sa s nimi žiť a vytrvalo som sa modlila ruženec spolu s TV Trwam, a keď som bola o 15. hodine doma, tak aj Korunku k Božiemu milosrdenstvu.
V jednu jesennú nedeľu, keď som už mala všetkého dosť, som si kľakla a pomodlila sa Korunku k Božiemu milosrdenstvu. S plačom som vtedy Ježišovi povedala: „Pane, pomôž mi, veď ak mi ty nepomôžeš, kto mi pomôže?!“ V tej chvíli som pocítila teplo, ktoré ma zalialo od hlavy po päty. Cítila som sa ľahko a na tvári sa mi zjavila radosť a úsmev. Vedela som, že som uzdravená! Ďakovala som Pánovi za to, že ma vypočul a odňal mi bremeno.

O svojom uzdravení som povedala blízkym a povzbudila som ich, aby sa tiež modlili Korunku k Božiemu milosrdenstvu, ktorou môžu veľa vyprosiť. Toto uzdravenie prehĺbilo moju vieru. Už nehovorím, že „zázraky sa nedejú“. Okrem toho som začala častejšie pristupovať k sviatosti pokánia, prijímať Eucharistiu a viac sa modliť.

Eugénia